W przygotowaniach do I Warmińskiego Synodu Młodych niezwykle ważne są kontakty z osobami i instytucjami, które pomogą, by ta inicjatywa była, jak najbardziej owocna. W wakacje nawiązaliśmy współpracę z olsztyńskim odziałem Civitas Christiana.

„Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” jest ogólnopolską organizacją, która formuje katolików świeckich do bycia świadkami Ewangelii we współczesnym świecie. Opierając się na zasadach katolickiej nauki społecznej chcemy współtworzyć rzeczywistość w naszej Ojczyźnie – społeczeństwo wierne Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi. Jesteśmy organizatorami przedsięwzięć prorodzinnych, patriotycznych i społecznych, a także młodzieżowych takich, jak Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej czy turniej CASHFLOW. Dzięki rozwojowi duchowemu, intelektualnemu i społecznemu przygotowujemy świeckich do apostolstwa w swoich środowiskach życia”.

– Mateusz Rutynowski, Civitas Christiana

Kategorie: Kategoria-wpisow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Kategoria-wpisow

IV SESJA już niebawem

Kończąc pierwszą część prac Warmińskiego Synodu Młodych serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników, katechetów, kapłanów pracujących z młodzieżą, wspólnoty młodzieżowe do wspólnego spotkania w ramach Święta Młodych. Spróbujemy podjąć dyskusję na temat działalności młodych, form ewangelizacji, ufamy, Czytaj więcej…

Kategoria-wpisow

III Sesja [FOTO]

Podczas naszej sesji gościliśmy Telewizję Kopernik – z naszego spotkania powstał materiał filmowy: https://web.facebook.com/TelewizjaKopernik/videos/1652290631529831/ Galeria zdjęć z III sesji synodu:

Kategoria-wpisow

NIEBAWEM III SESJA

24.02.2018 r. uczestnicy synodu spotkają się na sesji synodalnej, w trakcie której będą brali udział w  debacie eksperckiej, której uczestnikami będą: – Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński, – Tomasz Nakielski Przewodniczący Katolickiego Czytaj więcej…