Dnia 28 sierpnia w kurii archidiecezji warmińskiej odbyło się ważne spotkanie kapłanów, którzy w dekanatach będą odpowiedzialni za młodych. Głównym tematem spotkania była organizacja I Warmińskiego Synodu Młodych. 

Posłaniec Warmiński opisał to wydarzenie w taki sposób:

„Młodzież wymaga od nas pełnej mobilizacji. Schodzimy z kanapy, rozpoczynamy działania. W tym roku w archidiecezji ruszamy z synodem młodych. Duszpasterstwo młodych to duszpasterstwo przyszłości. Jacy oni są dzisiaj, taki Kościół będzie jutro – mówił ks. Radosław Czerwiński, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży.

Na spotkaniu poruszano sprawy najbliższych spotkań z młodymi (Gietrzwałd, Rybaki), synodu młodych i bierzmowania. – Chodzi o jedno dobro; dobro, które ma na imię młodzież. Toczymy walkę o zbawienie człowieka. My, niestety, żyjemy w czasach, kiedy jako wierzący godzimy się z tym, że ludzie odchodzą od Kościoła. Dramatem jest, kiedy katecheta mówi: „Cześć młodzieży mi się wypisała z religii. Dobrze, będzie spokój”. To jest porażka duszpasterska – mówił ks. Bartłomiej Matczak, dyrektor wydziału duszpasterskiego warmińskiej kurii”.

(Autorem cytowanego tekstu jest Krzysztof Kozłowski)
Cały artykuł na stronie Gościa Niedzielnego: http://olsztyn.gosc.pl/doc/4151267.To-jest-dramat

Galeria:

Kategorie: Kategoria-wpisow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Kategoria-wpisow

IV SESJA już niebawem

Kończąc pierwszą część prac Warmińskiego Synodu Młodych serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników, katechetów, kapłanów pracujących z młodzieżą, wspólnoty młodzieżowe do wspólnego spotkania w ramach Święta Młodych. Spróbujemy podjąć dyskusję na temat działalności młodych, form ewangelizacji, ufamy, Czytaj więcej…

Kategoria-wpisow

III Sesja [FOTO]

Podczas naszej sesji gościliśmy Telewizję Kopernik – z naszego spotkania powstał materiał filmowy: https://web.facebook.com/TelewizjaKopernik/videos/1652290631529831/ Galeria zdjęć z III sesji synodu:

Kategoria-wpisow

NIEBAWEM III SESJA

24.02.2018 r. uczestnicy synodu spotkają się na sesji synodalnej, w trakcie której będą brali udział w  debacie eksperckiej, której uczestnikami będą: – Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński, – Tomasz Nakielski Przewodniczący Katolickiego Czytaj więcej…